Haken en breien, gratis breipatronen en haakpatronen
winkelpatronenhomeforum

  FAQ FAQ  Forum Zoekfunctie   Agenda   Registeren Registeren  Inloggen Inloggen

Topic geslotenverkorte toeren??

 Reageer Reageer
Autheur
  Onderwerp Zoeken Onderwerp Zoeken  Onderwerp opties Onderwerp opties
Naemi View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 21 Mei 2009
Status: Offline
Points: 1363
Direct Link To This Post Onderwerp: verkorte toeren??
    Posted: 15 Oktober 2009 om 18:45
Ik heb het stoute plan opgevat om voor de kids een paar halswarmers te gaan breien. Dit patroon van Drops ziet er niet al te moeilijk uit en ik vind het ook nog leuk. Alleen..... wat in vredesnaam verkorte toeren zijn?? 

HALSWARMER:
Wordt heen en weer gebreid op de nld van kant tot kant en wordt na afloop middenvoor vastgenaaid.
Zet 26-29-35 (38-42) st op met nld 5 mm en Merino Extra Fine.
Brei de laatste 2 st op de nld (= bovenkant van de hals) in zijn geheel met 2 draden voor een stevige rand. Brei in ribbelst – ZIE BOVEN – en brei TEGELIJKERTIJD de verkorte toeren als volgt (eerste nld = de goede kant): * brei 14-16-17 (19-19) st, keer het werk – ZIE BREITIP – en brei de teruggaande naald, brei 17-19-23 (25-26) st, keer het werk en brei de teruggaande naald, brei 2 nld over alle st * (dat wil zeggen 1 herhaling = 2 nld aan de bovenkant en 6 nld aan de onderkant) en herhaal van *-* tot het werk in de lengte aan de bovenkant ongeveer 20-22-24 (26-28) cm meet (het werk meet in de lengte aan de onderkant ongeveer 60-66-72 (78-84) cm).
DENK OM DE STEKENVERHOUDING!
Kant alle st af. Naai het werk middenvoor samen, rand tegen rand. Houdt aan de bovenkant 6-7-8 (9-10) cm open voor de split.



Ik heb 25 jaar niet gebreid en mijn kennis beperkt zicht tot rechts, averechts, tricot- en boordsteek, meerderen, minderen en afkanten, echt basic dus. Help me hobbydoosjes!!
Back to Top
Corry R View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru


Lid sinds: 11 Januari 2008
Status: Offline
Points: 8853
Direct Link To This Post Posted: 15 Oktober 2009 om 19:41

Je breid een deel van de steken,zij geven aan hoeveel,de rest van de steken blijven op de naald staan,je keert om,en breid de naald terug.

Als je steeds het aantal steken breid zoals ze aangeven,dan heb je verkorte toeren.je moet ook af en toe dan weer over alle steken breien,zo wordt het geheel aan de onderkant iets ruimer,dan aan de bovenkant.

Back to Top
dine View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 01 December 2008
Locatie: België
Status: Offline
Points: 4051
Direct Link To This Post Posted: 15 Oktober 2009 om 19:44
Bij verkorte naalden brei je over een gedeelte van de steken meerdere naalden.

bijvoorbeeld : je hebt 30 steken en je breidt 1 naald rechts over de eerste 10 steken , je draait het werk en breidt averechts over diezelfde 10 steken. Je breidt terug rechts over 20 steken (dus die 10 van daarnet + de eerste 10 van de resterende op de linkernaald), je draait terug en breidt averechts over diezelfde 20 steken. Daarna brei je alle 30 steken rechts, draait en breit averechts.
Zo merk je dat je over de eerste 10 steken 6 naalden gebreidt hebt, over de volgende 10 st 4 nlden en over de laatste 10 slechts 2 naalden. Zo bekom je de vorm van de cape.

Hoop dat het zo duidelijk is ?
Back to Top
dine View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 01 December 2008
Locatie: België
Status: Offline
Points: 4051
Direct Link To This Post Posted: 15 Oktober 2009 om 19:45
Oeps, Conny was iets sneller om te antwoorden ......
Back to Top
Corry R View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru


Lid sinds: 11 Januari 2008
Status: Offline
Points: 8853
Direct Link To This Post Posted: 15 Oktober 2009 om 20:46

Originally posted by dine dine wrote:

Oeps, Conny was iets sneller om te antwoorden ......

Tja,dat kan zomaar gebeuren.

Jij bent iets duidelijker dan ik.

Back to Top
Naemi View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 21 Mei 2009
Status: Offline
Points: 1363
Direct Link To This Post Posted: 15 Oktober 2009 om 21:35
Ach, beter 2x uitgelegd dan 1x toch? Het is me nu iig een stuk duidelijker geworden. Ik moet er denk ik gewoon mee beginnen om echt te begrijpen wat er gaat gebeuren, want het lukt me nog niet om het in gedachten helemaal voor me te zien. Maar als ik dan al breiend het patroon volg komt het met jullie uitleg erbij vast goed. En anders weet ik jullie wel te vinden. 
Back to Top
Magtelt View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 26 November 2006
Locatie: Apeldoorn
Status: Offline
Points: 23718
Direct Link To This Post Posted: 16 Oktober 2009 om 10:17
Als er gaatjes ontstaan kun je die later verscholen dichtmazen. Er is ook een trucje om in de volgende naald de steek naast het gaatje op de andere naald te nemen, de draad daaromheen te slaan en dan de steek terug te zetten. Het loont om dit uit te proberen op een proeflapje.
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.
Back to Top
odette View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 02 April 2007
Locatie: Netherlands
Status: Offline
Points: 3080
Direct Link To This Post Posted: 16 Oktober 2009 om 11:22

Verkorte toeren is niet moeilijk maar lastig om uit te leggen. Je moet het gewoon proberen. Precies doet wat er staat en als je het eenmaal door hebt denkt 'is dit alles?"

Die omslag zorgt inderdaad voor minder gaatjes, maar als de wol wat dikker is vult die zelf de gaatjes al een beetje op.

odette
Back to Top
Magtelt View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 26 November 2006
Locatie: Apeldoorn
Status: Offline
Points: 23718
Direct Link To This Post Posted: 16 Oktober 2009 om 20:12
Bij dat snoezige patroon zou ik zelf voor elk gaatje een klein bloemetje haken.
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.
Back to Top
 Reageer Reageer

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd.

Deze pagina werd gegenereerd in 0.406 seconden.
Lang Yarns