Haken en breien, gratis breipatronen en haakpatronen
winkelpatronenhomeforum

  FAQ FAQ  Forum Zoekfunctie   Agenda   Registeren Registeren  Inloggen Inloggen

Topic geslotenHelp, ik zit vast! Letterlijk!!

 Reageer Reageer
Autheur
  Onderwerp Zoeken Onderwerp Zoeken  Onderwerp opties Onderwerp opties
Tinyke View Drop Down
Newbie
Newbie


Lid sinds: 02 April 2010
Locatie: Belgium
Status: Offline
Points: 8
Direct Link To This Post Onderwerp: Help, ik zit vast! Letterlijk!!
    Posted: 02 April 2010 om 15:18

Hallo,

 

Ik ben Tiny en heb vandaag mijn eerste naaimachine gekocht!

Achter veel prutswerk, is het mij gelukt om de spoel op te winden en de draad in te rijgen. Nu ging ik echter een testje doen, en hierbij loopt het al mis; mijn draad en stof zitten vast aan de onderplaat en ik krijg die er niet meer uit.  Kan ik dit zelf op lossen?  Hopelijk moet ik er al niet mee naar de hersteller ...

Wie o wie kan mij aub helpen?

Groeten, Tine

Back to Top
L33ntje View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru


Lid sinds: 15 Juni 2007
Locatie: Netherlands
Status: Offline
Points: 2047
Direct Link To This Post Posted: 02 April 2010 om 15:41
In eerste instantie zo veel mogelijk wegknippen, losknippen, zachtjes trekken en priegelen en pielen met een naald ofzo. Uiteindelijk gaat het wel lukken. Intussen kun je het wiel rechts een beetje heen en weer draaien of zelfs de hele naald er uit halen (knippen) zodat je iets meer ruimte hebt. Gewoon met moed en beleid, dan maak je niks kapot (behalve natuurlijk de stof, maar die is toch al verloren ;-) ) .Een pincetje voor alle losse draadjes is vermoedelijk ook onontbeerlijk.

Je hebt waarschijnlijk de bovendraad niet goed ingespannen OF de draadspanning veel te los gehad, zodat er nu een enorme dradenmassa in je spoelhuis is gelopen.

Als je alles er uit hebt, nog eens opnieuw goed inrijgen (overal vooral goed tussendoor ;er zitten een soort 'wieltjes' achter het 'armpje' dat op en neer gaat bij de bovedraad, en daar moet hij echt tussendoor).
Dan de bovenspanning op minimaal 4 zetten, en eerst heel voorzichtig door bijvoorbeeld met de hand te draaien kijken of die spanning goed is. (Als de spanning goed is, zie je noch boven noch onder het werk lusjes).
Kijk ok of het spoeltje goed in het spoelhuis is geklikt ; afhankelijk van het merk maakt het soms uit hoe om die zit, en als hij er uit loopt krijg je deze ellende ook.

Krijg je zelfs met goed inrijgen en de grootste of kleinste spanning in de bovendraad (0-6) nog steeds lussen aan de onderkant, dan is je onderspanning gewoon niet goed. Die kun je veranderen door met een klein schroevendraaiertje (bijgeleverd) een heel klein slagje aan het schroefje op het spoelhuis te draaien. Doe dat echter ECHT met moed en beleid, eigenlijk is dat geen beginnersdingetje.

Als je de machine bij een goede naaimachinewinkel hebt gekocht, is de spanning als het goed is in de winkel voor je afgeregeld, en kan het hem daar niet aan liggen. Zelfs niet bij een tweedehand machine.
Heb je echter een naaimachine bij de Blokker of Kwamtum of iets dergelijks gekocht....dan wens ik je veel sterkte met bovenstaande tips. Die zijn maar zelden af fabriek goed ingeregeld, meestal moet er ook meteen een nieuwe (scherpe) naald in (want een botte naald geeft het zelfde beeld) en voor het afstellen is de hulp van een kennis met naaiervaring of anders toch, helaas, een deskundige vermoedelijk wel een beetje nodig. 

Oh, en naaien doe je eigenlijk zelden of nooit volgas. Tenzij je zoveel ervaring hebt dat je bijna blind hele lange voorgeregen naden kunt doorhalen, is doseren en rustig aan het devies. Kleine, zachte trapjes.
Back to Top
Tinyke View Drop Down
Newbie
Newbie


Lid sinds: 02 April 2010
Locatie: Belgium
Status: Offline
Points: 8
Direct Link To This Post Posted: 02 April 2010 om 15:46

Hallo L33ntje,

Een hele boterham!

Zal er nog wat aan gaan friemelen ...

Groetjes!

Back to Top
L33ntje View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru


Lid sinds: 15 Juni 2007
Locatie: Netherlands
Status: Offline
Points: 2047
Direct Link To This Post Posted: 02 April 2010 om 15:58
Je bent niet de eerste die zich er op verkijkt, hoor. Een naaimachine is namelijk niet zomaar een huishoudelijk apparaat waar iedereen vanuit de verpakking mee aan de slag kan. Wat dat betreft is het meer te vergelijken met een auto ; daar kun je ook niet zomaar instappen, gas geven en gaan. Okee, het is wel iets simpeler dan dat, maar de vergelijking gaat wel aardig op. Met alleen een summier boekje in de hand valt het niet mee.

Waar wel altijd heel veel info in staat zijn oude handwerkboeken die zich toeleggen op naaien. Die geven niet alleen veel naaitechnische info, maar vertellen ook veel over het principe en de werking van de machines.
Back to Top
Magtelt View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 26 November 2006
Locatie: Apeldoorn
Status: Offline
Points: 23746
Direct Link To This Post Posted: 02 April 2010 om 19:13
En als je het opnieuw gaat proberen, zet dan eerst de naald draaiend aan het wiel in de stof, houd beide draden losjes aan de achterkant van de machine vast en begin langzaam te naaien. Het is ook handig om het klosje vast te houden terwijl je de bovendraad inrijgt. Dit waren tips die ik kreeg bij de eerste lessen op mijn machine.
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.
Back to Top
 Reageer Reageer

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd.

Deze pagina werd gegenereerd in 0.375 seconden.
Lang Yarns