Haken en breien, gratis breipatronen en haakpatronen
winkelpatronenhomeforum

  FAQ FAQ  Forum Zoekfunctie   Agenda   Registeren Registeren  Inloggen Inloggen

Patroon uit jaren 80

 Reageer Reageer
Autheur
  Onderwerp Zoeken Onderwerp Zoeken  Onderwerp opties Onderwerp opties
Hulten1 View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 24 November 2012
Locatie: Kruiningen
Status: Offline
Points: 2424
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citeer Hulten1 Citeer  ReageerReply Direct Link To This Post Onderwerp: Patroon uit jaren 80
    Posted: 04 Juni 2026 om 17:48
In de jaren 80 van de vorige eeuw heb ik een wit katoenen trui gebreid die ik graag nog eens zou breien.

Het was in de tijd van de T-truien en het had in reliëf gebreide rozen over de hele trui, ruime vleermuismouwen en een boothals. 
In die jaren breide ik veel uit de Hema breiboeken, maar die heb ik allemaal weggegeven toen ik weer ging werken en geen tijd meer had. 

Weet iemand misschien waar ik het over heb en waar dat patroon in stond? 
Waar regels zijn stopt het denken (bron: Omdenken)
Back to Top
bep View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 10 Juli 2014
Status: Offline
Points: 12207
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Citeer bep Citeer  ReageerReply Direct Link To This Post Posted: Gisteren om 14:14
nee ik weet niet welke trui.

op marktplaza is er wel iemand uit Twello, Creashop-fairy world die losse patronen verkoopt. (vb. https://marktplaza.nl/breipatroon-1380-dames-en-kindertrui-met-viooltjes-47521494)

Als ge dan op haar naam klikt, kunt ge haar een mail sturen met de vraag of zij zoiets is tegengekomen.
Misschien dat zij de speld vindt.

Toendertijd waren er de Sandra, Ariadne, Diana, 3suisses... in de libelle stonden ook soms patronen.


En op marktplaats vintage breiboeken laatste pagina is er iemand die hema boeken heeft 85 en 86 en ze heeft de foto's van de modellekes erop gezet. Dan kunt ge al een jaartal schrappen.
Back to Top
Magtelt View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 26 November 2006
Locatie: Apeldoorn
Status: Offline
Points: 23788
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Citeer Magtelt Citeer  ReageerReply Direct Link To This Post Posted: 11 hours 44 minuten geleden om 09:33
Ik heb het al genoteerd en ga straks mijn Hema doorkijken. Ik heb ze allemaal, dus ik moet hem vinden, als het een Hema trui is. Ik herinner me wel veel vleermuismouwen, ik dacht altijd, dat die lastig in een jasmouw te wurmen waren, dus ik heb me er nooit aan gewaagd.
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.
Back to Top
Hulten1 View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 24 November 2012
Locatie: Kruiningen
Status: Offline
Points: 2424
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citeer Hulten1 Citeer  ReageerReply Direct Link To This Post Posted: 9 hours 44 minuten geleden om 11:33
Dank dames voor het meedenken, de tips en de hulp Hug
Waar regels zijn stopt het denken (bron: Omdenken)
Back to Top
Magtelt View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 26 November 2006
Locatie: Apeldoorn
Status: Offline
Points: 23788
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citeer Magtelt Citeer  ReageerReply Direct Link To This Post Posted: 8 hours 39 minuten geleden om 12:38
Helaas, twee truien met opgemaasde rozen, één met wijde mouwen en een halsboord met knopen, één half blauw half ecru met gewone mouwen. IK heb zelfs nog een breiboek BBB uit 1980 doorgewerkt, omdat daar vleermuismouwen in stonden. Kan het zijn, dat je het patroon in katoen i.p.v. wol of acryl hebt gebreid en de rozen zelf ingebreid hebt, toen?

Het was wel leuk om de fotomodellen te zien: Onedin Line, Are you being served? Jeroen Krabbé, Willeke Alberti, De zusjes Paay, Milk & Honey (Eurovisiesongfestival met Save your kisses for me) André van Duyn, Corrie van Gorp, Liesbet List en vele sporthelden van toen. Piepjong, de meesten.
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.
Back to Top
Hulten1 View Drop Down
Hobbyguru
Hobbyguru
Avatar

Lid sinds: 24 November 2012
Locatie: Kruiningen
Status: Offline
Points: 2424
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citeer Hulten1 Citeer  ReageerReply Direct Link To This Post Posted: 2 hours 48 minuten geleden om 18:29
Wat fijn dat je al die moeite neemt Magtelt. 
Het is mogelijk dat ik katoen ipv wol heb gebruikt, maar het doorlopende rozenreliëf, dat ontstond door in patroon averechte steken op de goede kant te breien, was wel conform patroon. En ik denk dat dit met katoen wel het meest tot zijn recht komt.

Ik heb op Marktplaats gekeken, een dame uit Leeuwarden heeft veel aanbod met veel foto's erbij. Een feest van herkenning. Zag daar ook veel zomertruien met een reliëfpatroon, maar kon niet goed zien om wat voor reliëf het ging. 

Ik denk dat ik een eind ga komen door zelf een basispatroon te gaan combineren met een roospatroon.
Waar regels zijn stopt het denken (bron: Omdenken)
Back to Top
 Reageer Reageer

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd.

Deze pagina werd gegenereerd in 0.156 seconden.
Lang Yarns