Hulp gevraagd voor gebreide slofjes van Saartje |
Reageer ![]() |
Autheur | |
Claire ![]() Hobbyguru ![]() ![]() Lid sinds: 04 Mei 2009 Locatie: Netherlands Status: Offline Points: 3049 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Posted: 21 September 2013 om 17:38 |
Ondanks dat ik een haakmuts ben wil heb ik me toch weer eens op het breien gestort en wil graag de bekende slofjes van Saartje maken maar ik kom er gewoon niet uit en snap er niets van.
Ze geeft Meerdere aan, dat snap ik dan nog wel, maar ze geeft ook M1 aan en ik kom er niet uit of ze daar nu bedoeld dat er ook weer een steek bijgemaakt moet worden. Bij Meerder zegt ze , brei zowel de voor als de achterste lus van dezelfde steek en meerder op deze manier een steek. [Dit snap ik wel] Maar bij M1 zegt ze, maak een steek door een lusje gedraaid op de pen te zetten. Bedoel ze daar nu mee dat je ook moet meerdere? En zo ja wat is dan het verschil met Meerder ? Helaas geef ze het stekenaantal niet aan anders kon ik wel zien wat ze bedoelde. 'K hoop dat ik het een beetje duidelijk heb uitgelegd en er iemand is die me kan helpen en/of ze zelf al eens gemaakt heeft. Alvast bedankt. ![]() |
|
Zeg nooit: dat kan ik niet
Maar zeg: ik zal het proberen Dan zul je versteld staan Hoeveel een mens kan leren ![]() |
|
![]() |
|
pimmetje ![]() Hobbywonder ![]() Lid sinds: 05 Januari 2011 Status: Offline Points: 957 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Ze bedoeld daar ook meerderen mee, want als je m1 beschouwt als meerderen en je telt dan vanaf naald 1 tot naald 8, dan moet je 20 steken meerderen en bij naald 8 staat het stekenaantal wel vermeld. Het is alleen een andere manier van meerderen. Bij M1 neem je het dwarslusje tussen 2 steken op, zet dat verdraaid op de linkernaald en dan breien.
|
|
www.naaldenwilma.blogspot.nl
www.handgebreid.webklik.nl |
|
![]() |
|
Mutti ![]() Hobbyguru ![]() Lid sinds: 30 Januari 2011 Locatie: Netherlands Status: Offline Points: 8177 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Bij meerderen bedoelt ze dat je uit 1 steek 2 steken breit . Bij m1 neem je tussen 2 steken het lusje op en dat zet je verdraaid op je linker pen en je breit hem mee . Je meerdert dus alle twee de keren alleen op een andere manier Als je uit die steek na je steekmarkeerder 2 steken zou breien ben je hem kwijt . Het is dus de bedoeling dat je voor en na die steek meerdert . Als verder breit zie je wel waarom Eerst heb je er 1 steek tussen de 2e keer 3 steken omdat je gemeerderd hebt .
Ik heb ze zelf gebreid en het komt goed
|
|
![]() |
|
Claire ![]() Hobbyguru ![]() ![]() Lid sinds: 04 Mei 2009 Locatie: Netherlands Status: Offline Points: 3049 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Dank je wel dames, alweer wat geleerd........
Fijne avond nog. |
|
Zeg nooit: dat kan ik niet
Maar zeg: ik zal het proberen Dan zul je versteld staan Hoeveel een mens kan leren ![]() |
|
![]() |
|
zakdoek ![]() Hobbywonder ![]() ![]() Lid sinds: 17 Augustus 2011 Status: Offline Points: 774 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Dat M1 vind ik altijd een ingewikkeld iets. Pas bleek me dat je ook nog M1L en M1R hebt
![]() |
|
![]() |
|
Crejann ![]() Duizendpoot ![]() ![]() Lid sinds: 15 Februari 2012 Status: Offline Points: 271 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Liefs Jann
|
|
![]() |
Reageer ![]() |
|
Tweet |
Forum Jump | Forum Permissions ![]() Je niet post new topics in this forum Je niet reply to topics in this forum Je niet delete your posts in this forum Je niet edit your posts in this forum Je niet create polls in this forum Je niet vote in polls in this forum |