Print Pagina | Close Window

verplaatsen rits

Geprint van: Forum - Hobbydoos.nl
Category: Patronen Hobbydoos
Forum Naam: Vragen
Forum: Heb je een vraag over een patroon stel hem hier
URL: https://forum.hobbydoos.nl/forum_posts.asp?TID=12613
Print Datum: 06 Juni 2025 om 22:57
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Onderwerp: verplaatsen rits
Bericht van: Anja1978
Onderwerp: verplaatsen rits
Datum bericht: 04 Januari 2010 om 13:49

Goedemiddag,

Ik ben nieuw op dit forum dus ik zal mijzelf eerst kort voorstellen. Ik ben Anja 31 jaar oud en moeder van een dochter van 1,5 jaar. Ik kan naaien maar mijn kunde beperkt zicht tot gordijnen.... Nu heb ik onlangs de kussenhoesen van mijn bank gewassen en de stoffen is gaan uitglijden? waardoor mijn ritsen nu niet meer aan de stof vastzitten. Nu wil ik ze er graag opnieuw innaaien maar ik heb niet veel ruimte. Hoe voorkom ik dat de stof verder uitglijdt? Er komt best wat spanning op zo'n kussen.

Alvast bedankt en excuses wanneer ik fout zit!

 

Vriendelijke groet,

 

Anja

 




Antwoorden:
Bericht van: Prideke
Datum bericht: 04 Januari 2010 om 14:34
Hallo Anja,

welkom op dit gezellige forum. Op je vraag heb ik helaas geen antwoord, ik ben alleen thuis op brei en haak gebied


-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/



Bericht van: Judy
Datum bericht: 04 Januari 2010 om 14:56

welkom.

Lastig! Je zou er een soort (biais)bandje om de rafelrand heen kunnen stikken en dan de rits er opnieuw in naaien. Als de rits niet echt in het zicht zit kun je ook een reepje van soortgelijke kleur stof als je kussen is eraan zetten, zodat je meer ruimte krijgt om je rits in te zetten.

Om te voorkomen dat bij de overige kussens ook de rits ernaast ligt alvast goed de stof met het ritsdeel samen af zig-zaggen



-------------
groetjes,



geniet en leef in het hier en nu.


Bericht van: pralientje
Datum bericht: 04 Januari 2010 om 16:45
Alvast welkom ,en zoals Judy zegt met een baisbandje het best te oplossen

-------------
https://www.hobbydoos.nl/patroon/'>Gratis Patronen


Bericht van: Anja1978
Datum bericht: 04 Januari 2010 om 16:52

Super dank voor jullie antwoorden ik ga morgen even naar de fourniturenwinkel om zo'n bandje te kopen!

Vriendelijke groet,

Anja



Bericht van: odette
Datum bericht: 05 Januari 2010 om 08:49

Ik zou er een stukje aanzetten en daar dan de rits aannaaien. Waarschijnlijk zit de rits aan de achterkant en zie je die niet. Als je maar zo heel weinig stof overhebt gaat het misschien snel verder scheuren. Misschien is een bais bandje al breed genoeg maar ik zou zelf meer stof gebruiken.



-------------
odette


Bericht van: Corrie
Datum bericht: 05 Januari 2010 om 15:44

Odette ik zou het zo doen als je beschrijft

 

groetjes Corrie



-------------
Hou de eer aan jezelf


Bericht van: Anja1978
Datum bericht: 07 Januari 2010 om 09:33

Dank voor jullie antwoorden welke steek kan ik het beste gebruiken?

 



Bericht van: Judy
Datum bericht: 07 Januari 2010 om 11:04
stiksteken op stand 2  en afzig zaggen (= afwerken langs de rand van de stof,zodat ie niet gaat rafelen) over volledige steekbreedte en steek lengte 2. Als het goed is zitten beide (meestgebruikte) steken op alle naaimachines.

-------------
groetjes,



geniet en leef in het hier en nu.



Print Pagina | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net