Print Pagina | Close Window

patroon konijn van vierkant lapje

Geprint van: Forum - Hobbydoos.nl
Category: Diversen
Forum Naam: Gezocht
Forum: Zoek je een patroon of blad zet het dan hier neer
URL: https://forum.hobbydoos.nl/forum_posts.asp?TID=13295
Print Datum: 05 Mei 2025 om 02:29
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Onderwerp: patroon konijn van vierkant lapje
Bericht van: cormout
Onderwerp: patroon konijn van vierkant lapje
Datum bericht: 11 Februari 2010 om 15:17
Wie kan zich herinneren waar het patroon stond van een konijn (als ik het goed heb onthouden) wat gemaakt werd door alleen een vierkant (of rechthoekig) lapje te breien?
Een gedeelte van het lapje vormde de kop met de oren en de rest het lijfje. En dit alleen maar door het lapje op een bepaalde manier dicht te naaien.
Ik hoop dat iemand weet wat ik bedoel, want het zou een leuk werkje voor op school zijn.

Groetjes Cormout



Antwoorden:
Bericht van: Guests
Datum bericht: 11 Februari 2010 om 15:44
Zie: http://forum.hobbydoos.nl/forum_posts.asp?TID=3115&KW=la pje+konijn
Nederlandse vertaling van knitalot (maar die Engelse site waar iedereen toen naar verwees werkt niet meer)

Gebruik 4 mm naalden en zet 28 steken op.
Brei een vierkant lapje

Met een identieke kleur wol en een grove steek, steek je door het midden van het vierkant (doormidden vouwen als je preciezer wilt zijn). Zorg er voor dat je een goede knoop in de draad legt omdat je er later aan gaat trekken. Rijg dan door de helft van het vierkantje om een driehoeksvorm te maken(zie de plaatjes). Zodra je aan de draad trekt, zie je het konijntje in vorm komen. Voordat je te strak aantrekt, even wat vulling erin stoppen. Trek de draad strak aan en rijg voor de zekerheid een paar steken door het gat. Vervolgens, rijg door de rug van het konijntje (rechte deel), laat een gat over die groot genoeg is om er vulling in te doen. Tegen het einde aan, trek de draad strak aan zodat je het nekje krijgt. Zet het vast met een paar steken. Zet de oren in positie zoals je ze wilt met een paar steken aan de onderkant van het oor (om de onderkant dicht te naaien). Om de staart te maken kun je een klein balletje ongesponnen fleece gebruiken of een klein pomponnetje


Bericht van: Naemi
Datum bericht: 11 Februari 2010 om 16:30
Bedoel je deze:

http://www.heartstringsfiberarts.com/knittedbunny.pdf - http://www.heartstringsfiberarts.com/knittedbunny.pdf


Bericht van: *kathy*
Datum bericht: 11 Februari 2010 om 16:54

misschien kun je heir wat mee?

http://books.google.nl/books?id=nGac9NL9yrUC&pg=PA48&lpg=PA48&dq=gebreide+dieren+van+een+vierkant+lapje&source=bl&ots=eJylJU2N_8&sig=Am5lLPCCiGJ0W2HIkUOLW9vGm9s&hl=nl&ei=tCd0S8adBsjc-QasmtGZBg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CBQQ6AEwAw#v=onepage&q=&f=false - http://books.google.nl/books?id=nGac9NL9yrUC&pg=PA48& ;lpg=PA48&dq=gebreide+dieren+van+een+vierkant+lapje& source=bl&ots=eJylJU2N_8&sig=Am5lLPCCiGJ0W2HIkUOLW9v Gm9s&hl=nl&ei=tCd0S8adBsjc-QasmtGZBg&sa=X&oi =book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CBQQ6AEwAw# v=onepage&q=&f=false



Bericht van: cormout
Datum bericht: 11 Februari 2010 om 18:35
Heel hartelijk dank voor jullie snelle antwoorden.
Degene die ik zocht was de omschrijving van Pluk,
maar ook de andere hartelijk bedankt voor de antwoorden.

Groetjes Cormout


Bericht van: Naemi
Datum bericht: 27 Februari 2010 om 21:52
Is dit toevallig de site die bij de beschrijving past?

http://josoandsew.wordpress.com/tutorials/knitted-bunnies/ - http://josoandsew.wordpress.com/tutorials/knitted-bunnies/


Bericht van: cormout
Datum bericht: 27 Februari 2010 om 21:58
JA!!!!!!!

Heel hartelijk bedankt, die zocht ik.

Groetjes Cormout



Print Pagina | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net