Print Pagina | Close Window

Karisma grannysquare

Geprint van: Forum - Hobbydoos.nl
Category: Patronen Hobbydoos
Forum Naam: Vragen
Forum: Heb je een vraag over een patroon stel hem hier
URL: https://forum.hobbydoos.nl/forum_posts.asp?TID=22012
Print Datum: 15 Augustus 2025 om 19:25
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Onderwerp: Karisma grannysquare
Bericht van: Prideke
Onderwerp: Karisma grannysquare
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 19:02
Hoi hoi,

Ik ben begonnen met de granny's voor mijn deken.
Nu feest hoor :P Ik kom er nu al niet meer uit hahaha.

Haak 4 l met 1 draad Karisma en haaknld 5 mm en vorm een ring met 1 hv in de eerste l.
TOER 1: 4 l (= 1 stk), * 1 stk in de ring, 1 l *, herhaal van *-* in totaal 7 keer en eindig met 1 hv in de 3e l van het begin van de toer = 8 stk. DENK OM DE STEKENVERHOUDING!
Dit snap ik


TOER 2: 3 l (= 1 stk), 1 stk in de eerste l, maar wacht met de laatste doorhaling (= 2 st op de haak), 1 stk in dezelfde l, maar wacht met de laatste doorhaling (= 3 st op de haak), 1 omsl rond de haak, haal de haak door alle 3 st = 1 st op de haak (= 1 stk-groep), * 1 l, 1 stk in de volgende l, maar wacht met de laatste doorhaling (= 2 st op de haak), 1 stk in dezelfde l, maar wacht met de laatste doorhaling (= 3 st op de haak), 1 omsl rond
de haak, haal de haak door alle 3 st = 1 st op de haak (= 1 stk-groep), 1 l, 1 stk in het volgende stk, maar wacht met de laatste doorhaling (= 2 st op de haak), 1 stk in hetzelfde stk, maar wacht met de laatste doorhaling (= 3 st op de haak), 1 omsl rond de haak, haal de haak door alle 3 st = 1 st op de haak (= 1 stk-groep) *. Herhaal van *-*, en eindig met 1 stk-groep in de laatste l, 1 l en 1 hv in de 3e l van het begin van de toer = 16 stk-groepen. Knip de draad af.

En hier loop ik al helemaal vast... 16 steek groepjes? Ik kom aan 8 groepjes met 2 stokjes als groepje.... Ben ik nu echt zo blond?

HELLUPPPP


-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/




Antwoorden:
Bericht van: Willemina
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 20:03

Je bent in het begin  fout gegaan.

Eeen ring van 4 lossen.

Toer 1. 4 lossen=stokje* een stokje in de ring, 1losse, dit moet je nog 7x herhalen, dan heb je 8x 1 stokje + 1losse = 16 steken.

De 4 beginlossen tellen voor 1 stokje + 1 losse.

Ik ben niet zo goed in uitleg, dus hoop dat je het snapt



-------------
Het is nooit zo donker of het word weer licht.
Groetjes Willemina.


Bericht van: smimske
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 20:04

Neuh,valt denk ik best wel mee. Ik had met dit stuk in het begin ook elke keer ruzie...zal eens kijken of ik het uitgelegd krijg...de uitleg van een stokjesgroep staat als het goedd is ook apart uitgelegd op het patroon.

Je start met een stokje(de eerste is altijd  4 losse), alleen werk je deze NIET  af, je laat de laatste omslag achterwege.

Je hebt dan 2 omslagen op je naald,maakt stokje 3, ook deze maak je niet af, 3 omslagen op naald en na stokje 4 heb je dus 4 omslagen op de naald, dan nog een keer omslaan en alle 4 doorhalen.

Je haakt in elke steek,meiske dus ook in de losse van toer 1, dan kom je wel op 16 groepjes...en ik denk dat je daar de mist ingaat, er staat na toer 1, je hebt nu 8 stk...maar dat zijn dus 8 stokjes PLUS 8 losse!!

Maar troost je meiske, ik snapte hem in het begin ook echt niet, heb het patroon overgeschreven naar een klein notitieblokje en daar achter de 2e toer bij de 16 ook een groot vraagteken staan!!!!!

Hoop dat je er uit komt nu, succes!



-------------


Bericht van: Prideke
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 20:17
hihih Dank jullie wel!!!
Dus als ik het zo lees is het een groepje, 1 losse etc en dat is totaal 16.
Ik dacht 16 groepjes van 2 stokjes.
Hoe ingewikkeld kunnen we het maken, hoe mooi de patronen ook zijn van drops... de uitleg vind ik meer dan ingewikkeld.
Bijna bij ieder patroon stuur ik wel een mail naar hun


-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/



Bericht van: Prideke
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 23:16
TOER 3: Wissel van kleur. Haak 3 l, * 3 stk in de volgende l, 1 l *, herhaal van *-*, en eindig met 1 hv in de 3e l van het begin van de toer. Knip de draad af.

Hoeveel groepjes moet je dan nu hebben? Ik heb steeds een groepje van 3 stokjes in 1 losse gedaan maar kom aan 8 groepjes. Op het plaatje zie je dat er veel meer groepjes moeten zijn (16?)

Ergens doe ik dit echt mega verkeerd maar weet niet waar


-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/



Bericht van: Willemina
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 23:43

In de2e toer moet je dus 16 groepjes van 2 stokjes in 1 steek, en tussen elke groep 1 losse.

3e toer moet je de 3 stokjes  om de losse van de 2e toer haken, dus om de losse die tussen de groepjes is gehaakt van de vorige toer,, en dan weer 1 losse, en dan weer 3 stokjes om de losse van de vorige toer enz...



-------------
Het is nooit zo donker of het word weer licht.
Groetjes Willemina.


Bericht van: Willemina
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 23:47
dan heb je in de 3e toer weer 16 groepjes van 3 stokjes met 1 losse ertussen.

-------------
Het is nooit zo donker of het word weer licht.
Groetjes Willemina.


Bericht van: Prideke
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 23:47
Dank je wel Willemina! Daar ging ik inderdaad de mist al in haha.
Nu lijkt het er meer op. Wel bobbelt het lapje enorm. Moet ik dan een halve naald dikker nemen of juist dunner?

Wat een gedoe zo bij een eerst granny


-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/



Bericht van: Willemina
Datum bericht: 01 Juli 2011 om 23:52

wat staat er op het etiketje van de wol, doorgaans kun je het beste aan dat advies houden, ik bedoel de maat van je haaknaald.

maar het bobbelen kan ook komen doordat je bobbels krijgt van het tesamen haken van die stokjes in 1 steek.

 



-------------
Het is nooit zo donker of het word weer licht.
Groetjes Willemina.


Bericht van: Prideke
Datum bericht: 02 Juli 2011 om 00:07
Er staat 4-5 en gebruik nu 4,. Morgen als ik uitgeslapen ben maak ik er wel 1 met en halve naald dikker en 1 dunner. Moet vast de juiste tussen zitten haha.

-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/



Bericht van: smimske
Datum bericht: 02 Juli 2011 om 10:44
Het is bij meerdere squares wel ook zo dat het in het begin bobbelt en in elkaar zit, dat komt wel goed als je vordert in het patroon en het begin als het ware in model "getrokken"wordt

-------------


Bericht van: Ekaz
Datum bericht: 02 Juli 2011 om 14:04

Mijn ervaring met de Karisma (heb er inmiddels zo'n 15 af) is dat het in het begin inderdaad bobbelt en dit trekt zoals smimske ook al zei later weer bij. Ik haak het patroon met een 4,5 mm naald en het soft garen van de Zeeman.

Groetjes, Erika



-------------

Je kunt niet falen, tenzij je opgeeft.


Bericht van: breinaald
Datum bericht: 02 Juli 2011 om 14:43
kijk even op het blog van elizabeth, en als je haar een
mailtje stuurt krijg je het patroontje uitgetekend en dan
snap je het wel

-------------
quality=


Bericht van: Prideke
Datum bericht: 02 Juli 2011 om 16:49
Dank jullie wel, geeft de burger weer moed :)
Ik ga nog verder met de eerst en hopelijkt trekt het inderdaad bij.. nu is het een "raar" iets met al die bobbels


-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/




Print Pagina | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net