Print Pagina | Close Window

jam verkopen

Geprint van: Forum - Hobbydoos.nl
Category: Diversen
Forum Naam: Koffiecorner
Forum: even bijkletsen
URL: https://forum.hobbydoos.nl/forum_posts.asp?TID=27795
Print Datum: 02 Mei 2025 om 05:14
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Onderwerp: jam verkopen
Bericht van: drempt
Onderwerp: jam verkopen
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 17:04
zoals jullie wel weten maak ik vaak jam
nu heb ik eens een potje cadeau gegeven en nu vraagt zij of ik voor haar jam wil maken
Ze wilt er wel voor betalan
 
mijn vraag is dan : wat vraag ik voor een potje jam???
 
ik heb zelf betaald de geleisuiker en de citroen en de frambozen
de aardbeien en rode bessen heb ik uit de tuin ( biologisch haha)
 
ik vind dit nogal lastig
 


-------------
Chris



zoveel idee�n zo weinig tijd



Antwoorden:
Bericht van: Jolly
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 17:45
Een idee misschien: 2 x de onkosten rekenen voor de prijs, je tijd zit er ook in. Ik weet niet op welke prijs je dan uit komt. Komen de aardbeien en rode bessen alleen uit de tuin? Die kun je ook mee verrekenen.Bijvoorbeeld 2.2 x de onkosten. Dan hangt het er weer van af hoeveel potjes jam je haalt uit het pak geleisuiker en de overige ingredienten. 2.2 x de onkosten gedeeld door het aantal potjes jam = de prijs. Ik ben heel benieuwd op welke prijs je dan uitkomt.

-------------
Groetjes van Jolly





Bericht van: lidwina
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 18:08
Je mag daar minimaal de winkelprijs van dure jam voor vragen. Er zitten geen bijvoegingen bij, het is biologisch fruit. Ik zie hier wel dit soort jam staan en hij is altijd duur. Ik koop hem niet want als, dan maak ik hem zelf. Ik eet nl geen jam. Als ik weer naar de groenteboer ga zal ik het vragen. Die maken ook vaak zelf jam en verkopen die in de winkel. Groetjes, Lida


Bericht van: Prideke
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 18:26
Ik zou uitrekenen wat je onkosten zijn. Zou zeker aan 1.50 per potje denken.

-------------
http://enoos-creation.blogspot.nl/" rel="nofollow - http://enoos-creation.blogspot.nl/



Bericht van: drempt
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 18:35
o lidwina dat is fijn ik hoor het wel
 
ik heb geen idee
ik haal 4 potjes uit 1250 gram fruit
 
geleisuiker is 1,17 (ah)
Citroen 0,40 (AH)
1250 gram fruit ?
aardbeien uit de tuin
rode bessen uit de tuin (al het fruit is ongespoten)
 
de aardbeien op de markt waren nu 2  euro voor 1 pond ( ben toevallig vanmorgen geweest en zag de prijs )niet duur want in de supermarkt betaal je nu tussen de 2,49 en 2,99 per bak van 500 gram
 
zou 2 euro per potje kunnen?
het zijn van die kleine groente/appelmoes potjes
 
ben benieuwd wat jullie vinden
 
 
Lida ik hoor heel graag van je


-------------
Chris



zoveel idee�n zo weinig tijd


Bericht van: Fien
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 18:41
Ander idee: is de hobby jam maken, of er aan verdienen?


Bericht van: Saskia_
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 18:43
Je kan natuurlijk ook altijd zelf even vragen wat ze zelf een redelijke prijs vindt, samen kom je er vast wel uit. Voor mij zou het ook wel uitmaken voor wie het is. Voor de een vind ik de onkosten genoeg, voor de ander mag er wel wat meer tegenover staan. En even kijken naar de prijzen van jam in de supermarkt? Ik weet zo namelijk niet wat een potje jam kost. 

-------------
Groetjes Saskia ♡♡♡



Bericht van: MariaLA
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 18:53
Hoi,
 
ik denk dat als je er inderdaad met haar over praat je er wel uitkomt.
Denk dat de 'verdienfactor' moeilijk te berekenen is.
Dan moet je al met afschrijvingen e.d. gaan werken.
Vindt je het leuk??? Ja.....dan is 2 a 2,50 euro geen verkeerde prijs.
 
Blijft natuurlijk wel overeind dat je ons als 'adviseurs' ook nog moet betalen......LOL


Bericht van: drempt
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 19:45
marlies mag het ook in natura (lees met een potje jam)hahaha
 
Ik vind het leuk om te doen dus een beetje hobby
en practisch het is toch zonde om fruit weg te gooien?
 


-------------
Chris



zoveel idee�n zo weinig tijd


Bericht van: lidl
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 20:01
help??

-------------
vlijtige bij


Bericht van: MariaLA
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 20:05
[QUOTE=drempt]marlies mag het ook in natura (lees met een potje jam)hahaha
 
Graag platgeslagen in een envelop anders wordt het zo duur om te versturen.....Wink
 
Tuurlijk is het zonde om weg te gooien, op deze manier is het toch mooi opgelost. 


Bericht van: Magtelt
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 20:24
Je moet ook rekenen dat je de potjes afwast en eventueel kookt en dat je het fruit wast. Het klinkt knieperig, maar dat zijn toch bijkomende onkosten. En het gas of de electriciteit betaal je ook.

-------------
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.


Bericht van: MariaLA
Datum bericht: 15 Mei 2012 om 21:58
wat dacht je dan van het afschrijven van je fornuis e.d.
Dat is het nadeel als je het 'voor het ecchie' wilt doen.
 
Ik denk gewoon lekker een prijsje waar je beide tevreden mee bent....


Bericht van: mayolijn
Datum bericht: 16 Mei 2012 om 07:54
Ik heb ook vaak jam gemaakt. En ook de vraag wat vraag je er voor. Ik merk wel dat mensen 1.25 al een groot bedrag vinden. Je hoeft toch niet te betalen voor het fruit? Groeit in je eigen tuin. Dus kost niets. Nee maar alle tijd die er in zit, dat vergeten ze. Vraag in de vakanties maar of ze het fruit willen plukken, evt voor eigen gebruik of voor de vriezer. Na 1 keer plukken hebben ze er genoeg van en ik mag dagelijks 2x. Tja wat is dan nog duur?



-------------
*~~*Groetjes van Mayolijn*~~*


Bericht van: Roelien
Datum bericht: 16 Mei 2012 om 08:16
Kan je er misschien zo'n leuk dekseltje over haken?


Bericht van: Magtelt
Datum bericht: 16 Mei 2012 om 08:26
Je kunt ook uit textiel ronde dekselkleedjes knippen. En op het etiket zetten: Uit de tuinen van ....

-------------
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.



Print Pagina | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net