Print Pagina | Close Window

Ovaal vermeerderen

Geprint van: Forum - Hobbydoos.nl
Category: Patronen Hobbydoos
Forum Naam: Vragen
Forum: Heb je een vraag over een patroon stel hem hier
URL: https://forum.hobbydoos.nl/forum_posts.asp?TID=29386
Print Datum: 20 Augustus 2025 om 15:11
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Onderwerp: Ovaal vermeerderen
Bericht van: ikkie1202
Onderwerp: Ovaal vermeerderen
Datum bericht: 09 Augustus 2012 om 16:18
Ik ben een tasje aan het haken (de vorige was niet groot genoeg voor de super mooie applicatie die ik van sarabi09 heb gekregen) en vond een leuk patroon.
Maar nu loop ik al vast bij de basis.
Het patroon: http://www.chocolatemintsinajar.com/craft/2012/05/rainbow-drops-free-pattern/" rel="nofollow - http://www.chocolatemintsinajar.com/craft/2012/05/rainbow-drops-free-pattern/

Het gaat om het stukje:

Round 4: SC in the next 30 stitches. *SCINC, SC* (3 times) in the next 6 stitches. SC in the next 30
stitches. *SCINC, SC* (3 times) in the next 6 stitches. Slip stitch into first SC, turn and chain 1 [78sc]


Hier moet je dus vermeerderen aan de uiteinden. En als je kijkt naar de vorige ronde (daar moest je er 72 hebben) zitten er dus 6 bij. Wil dus zeggen dat je 3 keer moet vermeerderen. Tot zo ver snap ik het.

Maar dan komt de vraag: waar? er staat: in de volgende 6 steken. maar hoe kan je netjes 3 keer vermeerderen in 6 steken?

Als x een vermeerdering is, en - een gewone, dan zie ik de combinaties:
x--x-x of, x-x--x. Dit is niet echt symmetrisch. Als je het anders doet, namelijk -x-x-x zit het eigenlijk in de 5 steken, en niet in de 6, en als je hem omdraait natuurlijk ook.

Het klinkt misschien heel raar, maar weet iemand hoe dit "normaal gezien" gedaan wordt?



Antwoorden:
Bericht van: Petronette
Datum bericht: 09 Augustus 2012 om 16:34
Ik heb net een giraffensnuitje gehaakt in de vorm van een ovaal, maar daar wordt om de zo veel steken gemeerderd. Dus net als een rondje, alleen begin je met een ovaal en dan groeit die mee.
 
Ik zou denken dat je in jouw geval de meerdering precies op de punt zou moeten doen en 2 steken ervoor en erna, dus x-x-x. Misschien moet er 5 st staan ipv 6 ?!?
 


Bericht van: vikike
Datum bericht: 09 Augustus 2012 om 18:10
Round 4: SC in the next 30 stitches. *SCINC, SC* (3 times) in the next 6 stitches. SC in the next 30
stitches. *SCINC, SC* (3 times) in the next 6 stitches. Slip stitch into first SC, turn and chain 1 [78sc]

ronde 4 : vaste in de volgende 30 steken, * 2 vasten in de volgende steek , 1 vaste * x 3  ( dit gaat over de 6 steken ) 30 vasten .
* 2 vasten volgende steek, 1 vaste * x 3 ( gaat over de 6 steken ) halve vaste in de eerste vaste, draai en maak 1 losse alles samen zouden dit 78 steken moeten zijn
 
klopt toch 30 + 9 + 30 + 9 = 78


-------------




Bericht van: ikkie1202
Datum bericht: 09 Augustus 2012 om 18:47
het klopt inderdaad, maar hoe, waar moet je vermeerderen. je moet van 6 9 maken, dus in welke steek doe je er 1 extra om het mooi gelijk te maken?

dat er 5 moet staan dacht ik eerst ook tot ik verder las. dan staat er 3 vermeerderen in 9 steken, enz enz.  dus je blijft het probleem houden dat het niet gelijk op gaat :s




Bericht van: ikkie1202
Datum bericht: 09 Augustus 2012 om 20:45
oh joh wat deed ik moeilijk! ik heb hem door. Je moest ze niet eerlijk verdelen onder die 6 steken, de volgorde stond al aangegeven. je moest gewoon 1x vermeerderen, en 1 keer niet, en dit 3 keer herhalen...
Stomme fout, sorry om jullie hiermee lastig te vallen!

*gaat al schamend verder aan haar tasje*


Bericht van: Petronette
Datum bericht: 10 Augustus 2012 om 09:38
Je hoeft je helemaal niet te schame hoor !
We leren er allemaal weer van, toch ?
 
Succes verder met je tasje.
Ik ben benieuwd naar je eindresultaat !



Print Pagina | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net