Print Pagina | Close Window

Breien: hoe steken afzetten zonder ze te breien

Geprint van: Forum - Hobbydoos.nl
Category: Diversen
Forum Naam: Tips en Trucs
Forum: Tips en Trucs voor breien en haken
URL: https://forum.hobbydoos.nl/forum_posts.asp?TID=37432
Print Datum: 19 Juli 2025 om 14:39
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Onderwerp: Breien: hoe steken afzetten zonder ze te breien
Bericht van: LosSteekje
Onderwerp: Breien: hoe steken afzetten zonder ze te breien
Datum bericht: 05 Januari 2014 om 20:49
Hoi!
Ik ben een sjaal aan het maken in rijstpap-/gerstekorrelsteek. 
Het is dikke wol (naalden 10) en mijn zoontje van bijna 2.5 wil graag zelf zijn sjaal kunnen losmaken. Een knoop is dan niet zo handig en nu wou ik een soort gleuf in de sjaal maken, zodat je het ene uiteinde door het andere kunt steken ipv de sjaal te knopen.
Ik heb een beschrijving gevonden van een verborgen knoopsgat ( http://www.nafra.eu/content/45-breitip-16" rel="nofollow - http://www.nafra.eu/content/45-breitip-16 ) maar daarvoor moet ik de steken afzetten zonder ze te breien.
Nu kan ik gewoon afkanten, maar dit is me nog niet gelukt. 
Kan iemand me uitleggen hoe je dit doet en liefst ook in rijstpapsteek?

Heel erg bedankt!! 





Antwoorden:
Bericht van: Magtelt
Datum bericht: 06 Januari 2014 om 18:42
Ik weet niet hoe lang de sjaal van een peuter moet worden en ook niet hoeveel steken je hebt opgezet, maar je kunt een gleuf maken door het werk te splitsen en de helften afzonderlijk te breien Na ongeveer 10 cm (of de breedte van de sjaal) weer over alle steken breien. Je moet dan even meten hoe de sjaal om zijn nek zit en waar de gleuf precies moet komen. Misschien met een andere sjaal?

-------------
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.


Bericht van: LosSteekje
Datum bericht: 06 Januari 2014 om 20:14
ow dat klinkt ook wel goed. Maar kan dat wel als je maar 2 naalden van die dikte hebt? Het zijn maar 12 steken omdat het zo'n dikke wol is. Ik ben de lengte aan het afmeten van zijn andere sjaal, maar die vind ik eigenlijk iets te smal. Deze wordt dus even lang, maar ietsje breder.



Bericht van: Mutti
Datum bericht: 06 Januari 2014 om 22:16
Als je naar Drops design gaat dan Baby drops en vervolgens 19-12 zie je een rode sjaal beschreven die op deze manier gebreid is .



Bericht van: Magtelt
Datum bericht: 07 Januari 2014 om 10:27
Je kunt toch met een extra bolletje breien, gewoon op dezelfde naalden?

Ik zet vaak mouwen en panden samen op, dan worden ze even lang.

-------------
Aan de hand die rozen schenkt blijft altijd hangen

wat rozengeur.



Print Pagina | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net